16 maja stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna z Turku, zrealizowało wizytę edukacyjną w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. Przede wszystkim mieli na celu wprowadzić uczniów w tajniki swojej profesji oraz przekazać korzystne i niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

W czasie tego spotkania, strażacy dokładnie objaśnili kiedy jest konieczność wezwania ich jednostki do akcji. Podkreślili, że ich obowiązki nie kończą się wyłącznie na gaszeniu ognia, lecz także obejmują udzielanie pomocy podczas wypadków komunikacyjnych, powodzi czy innych nagłych sytuacji wymagających interwencji. Uczestnicy spotkania mieli szansę zapoznać się z ubiorem i wyposażeniem strażaków, a nawet mogli na sobie wypróbować specjalistyczne stroje wykorzystywane do neutralizowania zagrożeń ze strony os.

Strażacy pokazali również różnorodny sprzęt ratowniczy oraz wnętrze i wyposażenie pojazdu strażackiego. Młodzież miała możliwość wejścia do pojazdu, zbadania jego wyposażenia i na chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy.