Było tuż po godzinie 16:00. gdy 15-latka z powiatu tureckiego wracała do domu. Nastolatka chciała przejść przez jezdnię i weszła na drogę zza zaparkowanego auta. Pech chciał, że w tym samym momencie drogą jechał inny samochód osobowy. Dziewczynka weszła wprost pod koła osobówki i doznała poważnych obrażeń. Niestety, wypadek zakończył się śmiercią 15-latki.

Wstrząsający wypadek pod Turkiem

Śmiertelny wypadek z udziałem 15-latki wydarzył się w miejscowości Żeronice. To niewielka wieś w powiecie tureckim, gdzie nikt takiej tragedii się nie spodziewał. Zagrożenia nie podejrzewała również sama nastolatka, która wyszła na jezdnię zza zaparkowanego auta. W tym samym momencie drogą nadjeżdżało osobowe renault kierowane przez 65-letniego mężczyznę. Kierowca i piesza nie zauważyli siebie nawzajem, co skończyło się poważnym wypadkiem. Pomoc pojawiła się wkrótce, jednak obrażenia nastolatki okazały się zbyt rozległe i dziewczynka zmarła. 65-latek był trzeźwy w momencie zdarzenia. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej.

Uwaga na przejścia przy zaparkowanych autach

Przepisy ruchu drogowego mówią o mandatach dla kierowców, którzy parkują auta w sposób utrudniający ruch. Parkowanie wzdłuż chodnika jest natomiast zgodne z przepisami, mimo że zza takiego auta niejednokrotnie nie widać, co się dzieje na drodze. To bardzo utrudnia bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. W takich sytuacjach pieszy powinien zachować szczególną ostrożność, by nie pojawiać się znienacka na drodze, gdyż to może się skończyć dla niego bardzo nieszczęśliwie. Zamiast tego należy wyjrzeć zza zaparkowanego auta, by w ten sposób ocenić, czy nic nie jedzie. Dobrym rozwiązaniem jest również poszukanie innego, bezpieczniejszego przejścia dla pieszych. Pamiętajmy, że kierowca nie zatrzyma się, jeśli nie będzie nas widział.